Przebieg leczenia kanałowego a proces wybielania zębów stałych

Przebieg leczenia kanałowego

Przede wszystkim warto jest wiedzieć, ze leczenie kanałowe jest podejmowane wtenczas, kiedy stan naszego zęba nie pozwala na leczenie w inny sposób, i jedynie oczyszczenie oraz założenie plomby. Ostateczną pomocą w momencie chęci uratowania naszego zęba będzie z pewnością leczenie kanałowe, które nie jest zbyt lubiane przez pacjentów, ze względu na towarzyszący jemy ból, jak również długotrwałe leczenie kanałowe. Jednak jest to szansa na to, żeby zachować pełen uśmiech na dłużej, nie wydając na implanty, protezy i inne sztuczne zamienniki, większej ilości pieniędzy, niż mielibyśmy zapłacić za leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe, w zależności od ilości kanałów kosztuje od 70-300 złotych. W zależności od cennika prywatnego gabinetu stomatologicznego, chyba że korzystamy z leczenia na NFZ. Większe żeby, tylne zwykle posiadają dwa lub trzy kanały, z czego zwykle trzeci jest trudny do znalezienia, i udaje się to za pomocą prześwietlenia i dobrego wzroku oraz fartu dentysty.

Co się stanie, jeśli jeden z kanałów nie zostanie wypełniony?

W takiej sytuacji warto jest zrobić prześwietlenie danego zęba, gdyż może to doprowadzić do wielu powikłań, jak również ząb będzie mniej stabilny. Zdarza się, że takie kanały zarastają. Szczegółowych informacji udzieli nam jeden z łódzkich specjalistów, jak również tylko on potrafi rozszyfrować na dostarczonym jemu zdjęciu, że kanał nie został wypełniony, bądź pasta wykorzystana do wcześniejszego uzupełnienia kanału „utleniła się”.

Jeżeli stomatolog zauważy tego typu ubytek powinien zaproponować pacjentowi jego uzupełnienie. Jednak będzie to wymagało rozwiercenia istniejącej już plomby, oczyszczenia ponownego kanałów, i od nowa wypełnienia ich.

Leczenie kanałowe poprzez złe oczyszczenie zęba przed zaplombowaniem

dentZdarza się tak, że dentysta źle oczyści ząb przed zaplombowaniem, a my nieświadomi tego, borykamy się po jakimś czasie z bólem, nadwrażliwością, i zapisujemy się na wizytę dentystyczną, żeby zapoznać się z przyczyną. W takich sytuacjach bardzo często okazuje się, ze ząb dalej ulega próchnicy, również pod plombą, i jedyną możliwością staje się leczenie kanałowe.

Wpływ wybielania zębów na zdrowie jamy ustnej

Chcąc rozpocząć wybielanie zębów warto wziąć pod uwagę różne aspekty użycia żeli wybielających czy też past. Zawsze opłaca się jednak zasięgnąć porady specjalisty – udając się na zwykłą wizytę kontrolną podczas której uzyskamy potrzebne informacje dotyczące wybielania zębów. Sugerujemy zapoznać się z treściami podanymi na http://www.sanacja.lodz.pl/uslugi/wybielanie-zebow-stomatologia-estetyczna aby lepiej zrozumieć opisywane tutaj zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Odpowiedni poziom witaminy D - jak dbać o właściwe wyniki badań

Prawidłowy poziom witaminy D Żyjemy w czasach, kiedy to posiadamy doskonałą świadomość co do tego, czego potrzebuje nasz organizm, czego od nas wymaga. Często stosujemy wiele działań, jakie mają na celu sprawić, by zdrowie było w lepszej formie, żebyśmy mogli się nim cieszyć przez znacznie dłuższy czas. Wiadomo jednak, że […]
pigułki z lekiem