Wybielanie zębów warto wykonać w gabinecie dentystycznym

Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. W końcu to uśmiechem podbijamy serca innych, wywieramy na nich dobre wrażenie, wyrażamy nasze pozytywne nastawienie. Dlatego też warto zadbać o swój uśmiech i postawić na skuteczne wybielanie zębów.

Zanim przystąpimy do wybielania musimy zdać sobie sprawę, że końcowy efekt będzie zależny od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest  naturalna biel naszych zębów. Nie każdy przez naturę został obdarzony krystaliczną bielą szkliwa. Dlatego też nie każdy uzyska efekt wybielania jak z reklamy. Jeśli nasze szkliwo ma pigment pozwalający uzyskać nam optymalnie odcień ecru, żadne metody tego nie zmienią. Do wybielania musimy więc podejść świadomie, bez oczekiwania efektów z kosmosu.

Drugim czynnikiem decydującym o efekcie będzie skuteczność zastosowanej metody. I tu należy powiedzieć, że do wyboru mamy metody domowe i metody wykorzystywane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Zanim jednak przyjrzymy się im bliżej, warto powiedzieć, jak przebarwienia powstają i co robić, aby się ich ustrzec w przyszłości. Papierosy, kawa, czerwone wino- to są produkty, które bardzo negatywnie wpływają na nasze szkliwo. Jeśli nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować, powinniśmy po każdym papierosie czy każdej wypitej kawie natychmiast dokładnie umyć zęby. W ogóle mycie regularne po każdym posiłku jest podstawą do przeciwdziałania osadzaniu się kamienia na płytce nazębnej.

Metody wybielania zębówe

Wracając do metod wybielania, to wśród domowych wymienić możemy stosowanie past wybielających, przezroczystych pasków, wybielaczy w sztyfcie, dwufazowych żeli, czy specjalnych nakładek. O wiele bardziej zaawansowane są metody stosowane w gabinetach. Do najbardziej popularnych należy laserowe wybielanie zębów oraz naświetlanie za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Obie te metody są niezwykle skuteczne, choć jednocześnie są metodami najbardziej kosztownymi.

Piękne białe zęby- jeśli naturalny odcień na to pozwala, możesz je uzyskać. Warto też pamiętać, że regularna higiena i stosowanie dobrej pasty skutecznie zapobiegają powstawaniu przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ginekolog - nie taki straszy jak go malują

Ginekologia stanowi dziedzinę medycyny, która zajmuje się zarówno profilaktyka, jak i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Warto zaakceptować słowo profilaktyka, bowiem to kluczowa kwestia, która może uchronić kobiety przed poważnymi chorobami. Szybkie postawienie diagnozy to podstawa, aby móc jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. W obecnych czasach wyleczalność szybko zdiagnozowanych nowotworów jest niezwykle […]