W jaki sposób odpowiednio pielęgnować cerę naczynkową?

atrakcyjny wygląd

Nie ma cery idealnej, która nie potrzebuje substancji aktywnych i nawilżenia. Każdy typ cery potrzebuje specjalnego traktowania, aby dobrze wyglądać i nie przysparzać problemów w postaci krost, obrzęków, czy otarć. Cała sztuka pielęgnacji polega na doborze odpowiedniego preparatu do danego rodzaju cery. Skóra naczynkowa wymaga specjalnego traktowania oraz największej delikatności podczas pielęgnacji. Jeżeli na Twojej buzi często pojawia się charakterystyczna pajęczynka, to znak, że należy zmienić pielęgnacje i sposób obchodzenia się ze swoją skórą.

Charakterystyka cery naczynkowej

W przypadku, kiedy dostrzegamy pojawiające się czerwone nitki naczynek na twarzy, a rumieńce pojawiają się nieoczekiwanie i wpływają na poziom poczucia pewności siebie, oznacza to, że przyszedł czas na stosownie preparatów przeznaczonych do cery naczynkowej, która uchodzi za jedną z najtrudniejszych rodzajów cer w pielęgnacji. Dzięki temu cera zyskuje nie tylko zdrowy wygląd, ale również młodość i wysoki stopień nawilżenia. Osoby z cerą naczynkową, zwłaszcza w wieku, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, powinny stosować preparaty obkurczające oraz ściągające skór, aby nieprzyjemne sytuacje w postaci zaczerwienień skóry nie pojawiały się w przyszłości. Przy cerze naczynkowej często stosowanym lekiem są tabletki Redbloker. Producent ma także w swojej ofercie pod tą nazwą także kremy i tonik.

Cera naczynkowa a dobór kosmetyków

Nie bez znaczenia jest również sposób mycia cery naczynkowej oraz wcierania preparatów. Ruchy powinny być koliste i delikatne, aby pod skórą nie powstały nieestetyczne pajęczynki. Należy być uważnym i czytać składy danych preparatów, aby żaden z nich nie wpłynął na skórę podrażniająco. Do zakazanych substancji zaliczamy alkohol etylowy, aceton, kwas witaminy A oraz mocznik. Te składniki pogarszają wygląd skóry naczynkowej i działają agresywnie w kontakcie z nią. Pielęgnacja powinna opierać się również na zastosowaniu łagodnych mleczek oczyszczających najlepiej do skóry naczynkowej lub alergicznej. Idealnym rozwiązaniem w przypadku pielęgnacji skóry naczynkowej będzie również zastosowanie płynu micelarnego. Warto płukać wodę wodą z butelki, a nie z kranu, gdyż twarda woda wysusza i pogarsza wygląd cery z naczynkami. Stosowanie peelingów nie powinno być częstsze, niż raz na 14 dni, gdyż takie preparaty mogą okazać się zbyt agresywne. Należy jednak pamiętać, że regularne złuszczanie starego naskórka zmusza komórki do jego odbudowy, co sprawia, że skóra staje się grubsza i mocniejsza na szkodliwe czynniki środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Amol na przeziębienie - jak stosować?

Amol znajdziemy niemal w każdej domowej apteczce. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to produkt niezwykle skuteczny w walce z wieloma różnego rodzaju dolegliwościami. Jak się okazuje, Amol może przynieść ulgę w walce z objawami przeziębienia. Zanim jednak sięgniemy po tego rodzaju produkt, warto poznać jego działanie i […]