W jaki sposób depilować okolice bikini?

Zima to najlepszy czas na to, aby przygotować swoją skórę na sezon letni, dlatego też w tym czasie wiele pań decyduje się na depilację bikini, przy pomocy której mogą pozbyć się zbędnego owłosienia z okolic intymnych.

Gładka skóra pozbawiona włosków to bardzo duży komfort zwłaszcza wtedy, kiedy konieczne jest założenie bikini. W jaki jednak sposób można pozbyć się niechcianych włosków?

Maszynka do golenia, kremy, wosk

Depilacja okolic bikini przy użyciu maszynki do golenia daje natychmiastowy efekt, jednak włoski już po kilku godzinach pojawiają się z powrotem, a skóra niestety staje się podrażniona i podatna na różnego rodzaju infekcje. Kremy do depilacji nie są niestety zbyt skuteczne, a aplikując je w okolicach bikini, można niestety nabawić się wielu nieprzyjemnych dolegliwości takich jak np. swędzenie lub podrażnienie. Z kolei wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami, a efekt utrzymuje się nawet przez dwa tygodnie, jednak zabieg ten jest dosyć bolesny i z czasem należy go powtórzyć.

Depilacja bikini przy użyciu lasera

Najskuteczniejsza depilacja bikini to ta przy użyciu lasera, ponieważ pomaga pozbyć się praktycznie wszystkich włosków i to na wiele długich lat. Najlepsze efekty widoczne są u pań, które mają bardzo ciemne włosy, jednak w celu wyeliminowania ich wszystkich należy poddać się serii co najmniej kilku zabiegów, które powinny odbywać się w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Decydując się jednak na depilację bikini przy użyciu lasera, należy bardzo dokładnie zapoznać się z wszystkimi przeciwwskazaniami do zabiegu, a najodpowiedniejszym momentem na przeprowadzenie takiej depilacji jest okres zimowy, ponieważ zarówno przed, jak i po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej przez kilka tygodni. W innym przypadku taki zabieg będzie nieskuteczny, a wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych tuż po zabiegu, można doprowadzić do jej poparzenia, a także pojawienia się nieestetycznie wyglądających przebarwień, których usunięcie może być bardzo skomplikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Czym są implanty zębowe?

Czym tak właściwie są implanty zębowe i ile one kosztują? Implanty dentystyczne to nic innego, jak tytanowe śruby, które zastępują pacjentom brakujący korzeń zęba. Do produkcji implantów wykorzystuje się tytan, natomiast ich powierzchnia jest modyfikowana w taki sposób by przypominała ludzki kolagen. Organizm człowieka nie ma problemów z tolerancją implantów. […]