Specyfikacja zabiegu kriolipolizy

W dzisiejszych czasach nikogo nie powinno już dziwić, że co chwilę wymyślane są nowe metody leczenia różnych przypadłości. Nierzadko są to choroby, których leczenie wydawało się czymś absolutnie niemożliwym przez okres wielu stuleci nieustających prób minimalizacji ich skutków.
Ostatnio pojawiła się kolejna technologia, która prawdopodobnie zrewolucjonizuje światową medycynę. Jest to kriolipoliza. Zamierzam poświęcić ten artykuł temu zagadnieniu i opisać podstawowe kwestie, które dotyczą tej metody.

Kriolipolizą nazywamy nieinwazyjny sposób na usuwanie tłuszczu z różnych miejsc ludzkiego ciała przez chłodzenie. W ten sposób sztucznie wywołuje się zjawisko nazywane powszechnie lipolizą.
Na czym polega lipoliza? Jest to rozkład hydrolityczny trój glicerydów w tkance tłuszczowej. Prowadzi to do powstania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, które następnie są uwalniane do obiegu i wykorzystywane jako źródło energetyczne.

W efekcie stosowania tego zabiegu niszczone są wyłącznie komórki tłuszczowe. Natomiast cała reszta tkanek składających się na organizm ludzki, jest oszczędzana.
Ta technologia opracowana została przez dwóch lekarzy ze szpitala w Stanach Zjednoczonych. Około ośmiu lat temu udowodnili, że komórki tłuszczowe znajdujące się pod skórą są wrażliwe na działanie zimna znacznie bardziej od tkanek, które je otaczają.

https://www.youtube.com/watch?v=juJk8DhoFiQ

Niestety, są pewne okoliczności, które skrajnie niesprzyjaną stosowaniu opracowanych przez tę dwójkę naukowców metody. Przede wszystkim nie powinny się jej poddawać kobiety w ciąży. Jest to spowodowane ogromną wrażliwością płodu na skrajne temperatury.

Jeśli ktoś ma problemy z krzepliwością krwi, bądź zdarzają mu się nadmierne krwawienia, także powinien odstąpić od stosowania kriolipolizy. To samo dotyczy się osób, u których stwierdzono nowotwór.
Mam nadzieję, że opisałem temat usuwania tłuszczu przy pomocy niskiej temperatury wystarczająco jasno. W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu ze mną poprzez pocztę elektroniczną, albo wiadomość prywatną.

W Warszawie zabieg kriolipolizy wykonywany jest w salonie LaserCare: http://lasercare.pl/pl/kriolipoliza-dla-kobiet.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Wydawać by się mogło, iż medycyna estetyczna większości osobom będzie wydawać się zupełnie niepotrzebna i zbyteczna, zwłaszcza jeśli chodzi o zabiegi upiększające wygląd czy pozwalające na poprawę wyglądu poszczególnych partii naszego ciała. Jak się jednak okazuje, medycyna estetyczna, w skład której wchodzą także zabiegi takie jak usuwanie blizn czy korygowanie […]