Problemy z odleżynami? Materace i poduszki przeciwodleżynowe pomogą

Z pewnością nie wszyscy posiadamy zbyt dużą wiedzą na temat medycznych artykułów ortopedycznych, których używa się w szpitalach, sanatoriach, a także domach, gdzie leżą chorzy. Niestety niektóre choroby nie pozwalają już na to, aby wstać z łóżka i pójść po prostu przed siebie i wykonywać swoje obowiązki. W przypadku wielu z nich nie mamy możliwości nawet na to, aby załatwić swoje potrzeby fizjologicznie.

Niestety nikt nie wybiera sobie chorób i zwykle, pozostaje nam jedynie się pogodzić z naszym losem wykorzystując jednocześnie wszystkie sposoby na to, aby choroba nie była tak dokuczliwa. My zdrowi, mamy także dużą rolę w tym, aby nasi bliscy, któryś doświadczyła choroba nie musieli cierpieć z powodu wszystkich następstw, które niesie ze sobą okres rekonwalescencji.

Zapobieganie odleżynom jest zawsze łatwiejsze niż ich leczenie

Ciągłe przykucie do łóżka bardzo szybko rzuci swoje skutki także na skórę chorego. Już po niedługim czasie można zauważyć wystąpienie bolesnych odleżyn, które są bardzo trudne do wyleczenia. Stosowanie maści i opatrunków w takim przypadku to wciąż jeszcze nie wszystko. Należy również zwrócić uwagę na inne sposoby leczenia tych przypadłości oraz zapobiegania im.

Warto bowiem, poświęcić chwilę czasu na materace przeciwodleżynowe (znajdziesz je pod adresem >, które obecnie dostępne są w sklepach medycznych. Jeśli w pobliżu nie mamy żadnego, to w sieci internetowej z pewnością znajdziemy taki, w którym będziemy mogli zamówić do domu taki materac.

Poduszka ortopedyczna jako uzupełnienie zestawu

Oprócz niego niezbędna może okazać się poduszka ortopedyczna Qmed, która również może mieć bardzo ważną rolę. Raczej trudno zapewnić komfort choremu, który nie może ruszyć się poza swoje łóżko. Jednakże biorąc pod uwagę proces powstawania odleżyn, to można go znacząco zwiększyć. Takie materace przeciwodleżynowe są systemem oddzielonych od siebie komór, które razem tworzą jedną całość. Taki materac ma postać okrągłych wałków stykających się ze sobą. Każda z tych komór może przyjąć inny ciężar, na którego opór może być zresztą regulowany. Ciągła zmiana i regulacja wytrzymałości poszczególnych komór powoduje zmienne rozłożenie ciężaru chorego, dzięki czemu tkanka podskórna może być lepiej odżywiona, a krążenie krwi lepiej dotleni obciążoną skórę.

Najlepsze materace przeciwodleżynowe to takie zmiennociśnieniowe, których ciśnienie w komorach stale ulega automatycznej regulacji. Gwarantują one największą skuteczność w działaniu przeciwodleżynowym. Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii, jaką są poduszki ortopedyczne. Warto je połączyć z działaniem materaca. Mogą mieć one taką samą funkcję jak on, a w dodatku chronią kręgi szyjne przed deformacją. Można powiedzieć, że poduszki ortopedyczne powinny stać się obowiązkowym zakupem, wówczas gdy chcemy prawidłowo zająć się chorym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Hospicjum znaczy nadzieja w trudnych chwilach

Hospicjum znaczy nadzieja – bardzo ważne słowa zwłaszcza dla pacjentów, którzy znajdują się w ostatnim stadium nieuleczalnej choroby i przygotowują się do odejścia. To nie jest nadzieja na życie, ale nadzieja na normalny i komfortowy, spokojny koniec, zdmuchnięcie płomyka zwanego życiem i wypełnienie pustki po śmierci, jaka została wśród żyjących […]