Problemy układu rodnego kobiety: nadżerki i infekcje pochwy

Układ rodny kobiety jest najbardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Kobieta może się ich nabawić poprzez nie zachowanie higieny, częste zmiany partnerów seksualnych lub niewłaściwe leki hormonalne. Najczęstszą zmianą jaka jest wykrywana podczas przeprowadzanych badań ginekologicznych jest nadżerka.

Jest to swojego rodzaju ranka, która powstaje w skutek różnego rodzaju infekcji układu rodnego. Do jej powstania przyczyniają się przede wszystkim grzyby oraz wirusy jakie zmieniają florę bakteryjna. Infekcja może doprowadzić do zmian w nabłonku jaki wyściela szyjkę macicy. Właśnie przez nią powstają zmiany gruczołowe.

Jak zidentyfikować wizualnie ognisko nadżerki?

Nadżerka przyjmuje najczęściej postać czerwonych plamek. Powstanie nadżerki jest spowodowane bardzo często niewłaściwą higieną, częstymi zmianami partnerów seksualnych a także niewłaściwą antykoncepcją.

Problem nadżerki dosięga coraz młodszych kobiet, nawet tych które nie rozpoczęły życia seksualnego. Najczęściej występuje ona wśród kobiet aktywnych seksualnie w wieku 25-35 lat. To właśnie one najczęściej są narażone na jej powstanie. Właśnie dlatego konieczne jest przeprowadzanie badań okresowych pod tym kątem.

Wcześnie wykryta nadżerka to mniejsze ryzyko powikłań

Wykrycie nadżerki nie jest powodem do strachu, nie jest to bowiem groźna zmiana. Wiele kobiet wpada jednak w panikę, kiedy dowiadują się o tym. Kiedy zostanie ona stwierdzona nie można bagatelizować tego faktu. Konieczny jest tutaj zabieg usunięcia nadżerki.

Wiele kobiet nie decyduje się na badania ponieważ boi się, że zostanie wykryta nie tylko nadżerka ale też inne przykre dolegliwości. Inne też wstydzą się badań prowadzonych przez ginekologów. Wiadomo, że nie należą one do najprzyjemniejszych ale właśnie dzięki nim nie jedna kobieta może uratować swoje zdrowie i życie. Konieczne jest przeprowadzanie badań cytologicznych oraz badań pod kątem raka szyjki macicy co najmniej raz na pół roku, po to aby wyeliminować ryzyko zachorowania na poważniejsze choroby.

Nadżerka nie musi być oznaką groźnej choroby, ale wcześnie wykryte i usunięte nie doprowadzą do przykrych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Działanie globulek dopochwowych u kobiet

Globulki dopochwowe to jedne z najczęściej przepisywanych leków na choroby oraz infekcje miejsc intymnych. Środek najbardziej skuteczny w przypadku kobiet z nawracającymi infekcjami. Niektóre z nas odstrasza aplikacja globulek dopochwowych, jednak dzisiejsze możliwości produkcji leków sprawiają, że stosowanie tego preparatu jest komfortowe, a co najważniejsze najbardziej skuteczne ze wszystkich dostępnych […]