Probiotyk pomagający w trawieniu

Problemy trawienne są współcześnie bardzo powszechne. Wynikają one z wielu różnych przyczyn. Często źle trawimy na skutek stresu, który powoduje skurcze narządów układu pokarmowego. Przyczyną dolegliwości trawiennych może tez być jedzenie w pośpiechu, nieregularnie czy przejadanie się.

Również spożywanie potraw tłustych czy mocno słodzonych bądź konserwowanych może mieć negatywny wpływ na nasz układ pokarmowy. W takiej sytuacji mogą pojawić się różne przykre, bolesne i krepujące dolegliwości, jak biegunka, wymioty, wzdęcia, zaparcia, zgaga czy po prostu wrażenie ciężkości w żołądku. Z problemów trawiennych wynika zaś nadwaga, problemy skórne i ogólne osłabienie organizmu.

Dlatego też w razie pojawienie się tego rodzaju dolegliwości powinniśmy zażyć jakiś probiotyk. Może to być na przykład bactilac nf.

Suplement bez recepty

Jest to suplement diety, który wydaje się bez recepty lekarza w każdej aptece. Oczywiście, może on budzić jakieś reakcje niepożądane, uczuleniowe. Są to jednak przypadki bardzo rzadkie. Zazwyczaj lek ten bardzo dobrze na nas wpływa.

Uzupełnia florę bakteryjną w naszym organizmie, a tym samym ułatwia trawienie, likwiduje zaparcia, biegunki, wymioty, zgagę, wzdęcia i ociężałość po posiłku. Ponadto lek ten podnosi nasza odporność i oczyszcza organizm z toksyn. Lek należy przyjmować raz lub dwa razy dziennie, najlepiej podczas posiłku lub tuż po nim.

Trzeba go popić szklanką wody. Nie należy natomiast mieszać probiotyków z mlekiem i jego przetworami, gdyż mogą one wejść w niepożądane reakcje. Nie zaleca się również przekraczania zalecanej dawki leku, gdyż może to doprowadzić nie do poprawy trawienia, ale do jego pogorszenia.

Warto spytać lekarza

Trzeba też się skonsultować z lekarzem odnośnie przyjmowania suplementu, gdy jest się w ciąży bądź tez karmi piersią. Warto też pamiętać, że lek nie rozwiąże naszych problemów, gdy będziemy obciążać nadmiernie swój układ pokarmowy lub przeciwnie, nie dojadać. Suplement diety nie może bowiem zastąpić normalnego jedzenia, podczas którego otrzymujemy wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Apteka musi dbać o marketing

Dobra apteka to niewątpliwie taka, która ma przystępne ceny. Wówczas można kupić w niej potrzebne leki i zapłacić całkiem niedużo. Ale tak naprawdę aby znaleźć tą najtańszą, trzeba odwiedzić praktycznie każdą z nich, sprawdzić ceny, a dopiero później dokonać samodzielnej oceny, która z tych aptek jest najlepsza. Wiadomo jednak, że […]