Opłaca się zwracać uwagę na niedobory witaminy D

Uważaj na niedobór witaminy D

W przypadku niektórych witamin ich niedobór może objawiać się długoterminowo trudno do zauważenia, lecz męczącymi cechami. Tak właśnie wygląda niedobór witaminy D. Dzięki treści artykułu nauczysz się lepiej dostrzegać podobne problemy i rozpoczniesz właściwą suplementację dietetyczną. Z niedoborami witamin nie ma niestety żartów i to, co na początku nie przeszkadza w późniejszym okresie zamienia się w poważniejsze, często niemożliwe do rozwiązania konsekwencje.

Trzeba na początku zrozumieć, że witamina D jest produkowana przez organizm po dynamicznym zetknięciu z promieniami słonecznymi. Ekspozycja na promienie słoneczne musi wynosić kilka, kilkadziesiąt minut, aby odczuć pozytywne korzyści. Z jedzenia witamina D wchłania się słabo, a biorąc pod uwagę ilość słonecznych dni w roku na terenie kraju można założyć z dużym prawdopodobieństwem jedną rzecz – większość populacji cierpi na niedobory witaminy D. Teraz pytanie, czym się taki niedobór objawia? Akurat masz do obserwacji naprawdę wiele elementów. Zacznijmy od tego, że osoba z niedoborem witaminy D czuje powtarzające się drgania mięśni podczas wykonywania codziennych czynności i straszne napięcie mięśniowe uniemożliwiające sen. Dochodzi do tego ogólne osłabienie organizmu, bóle w obrębie całego ciała trudne do sklasyfikowania.

Witamina D bierze udział w transmisji wapnia w całym ciele. Długoterminowe niedobory witaminy D można kojarzyć również z objawami depresji. Taki człowiek nie ma na nic ochoty, traci całkowicie energię życiową, jest przygnębiony i niechętny do wyjść z domu. Taka skala niedoboru jest niestety bagatelizowana lub przesuwa się tutaj odpowiedzialność na pracę, na partnera lub inne czynniki. Mało osób bierze pod uwagę niedobór witaminowy. Nie jest to zatem dobra długoterminowo strategia.

Jak widzisz niedobory witaminy D wyglądają bardzo różnie. Zamiast zastanawiać się, czy faktycznie masz problem kup profilaktycznie suplementy bazujące na kompleksowej dawce witaminy D. Zobaczysz, że po kilku, kilkunastu dniach poczujesz ogromną różnicę w nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Jak wyleczyć alkoholika z największego problemu?

Problem alkoholizmu jest rozległy w skutkach. Dotyczy on nie tylko osoby, która ma problemy z uzależnieniem, ale również stanowi jedną z przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania rodziny. Członkowie rodzin z problemem alkoholowym są podatni na różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne. Pojawią się u nich lęki, strach, brak poczucie bezpieczeństwa. Nieodpowiednia sytuacja życiowa i […]
kobieta alkoholiczka