Opieka dentystyczna w XXI wieku

Dostępność do specjalistów okazuje się być czynnikiem niewystarczającym do zmiany naszych przekonań. Niestety dentyści w dalszym ciągu są specjalizacją lekarska, która spotyka się z niechęcią społeczną. Nasz partner,  opowie dzisiaj, co powoduje te problemy.

Czym to jest spowodowane? Przekonaniem o bólu, dyskomforcie, czy też wysokim kosztom związanym z leczeniem naszych zębów?

Okazuje się że wszystkim po trochę, niestety leczenie a Państwowy fundusz, czyli leczenie bezpłatne w wielu przepadkach jest założeniem bardzo odległym, wielkie kolejki, konieczność czekania na wizytę skłania nasze społeczeństwo do odwiedzania prywatnych dentystów. Wiele zabiegów wymaga dopłat, dlatego też często okazuje się że nasze uzębienie jest w stanie agonalnym. Dostępność do preparatów jamy ustnej także w wielu wypadkach nie przekłada się na polepszenie zdrowia naszych zębów. Nie chodzi już o wybielanie zębów, a zwalczanie paradontozy, chorób dziąseł, czy nadwrażliwości na zmiany temperatur jedzenia czy picia.

Przekazanie wzorców?

Dorosłe osoby pragną aby ich dzieci nie miały tak poważnych problemów, czy dolegliwości związanych z ubytkami, czy psującymi się zębami, jednak zapominamy że brak kontrolnych wizyt, systematyczności w samodzielnej higienie jamy ustnej nie poprawia takiego stanu. To od nas dorosłych zależy, czy zgodzimy się z przyjmowaniem kolejnego pokolenia osób które w dorosłym życiu boją się dentystów, czy wychowamy osoby które problemy dentystyczne będą miały za sobą.

Odpowiednie przykłady kształtują nasze podejście do rozwiązań jakie są nam serwowane. Opieka stomatologiczna jest znacznie szersza niż mogło by nam się wydawać, a leczenie problemów w początkowej fazie jest znacznie mniej kosztowne. Dodatkowo problemy takie jak ból są eliminowane z naszego życia. Warto o tym także pamiętać.

Istnieje wiele specjalistycznych gabinetów dentystycznych, które prócz profilaktycznej opieki, pozwalają na doprowadzenie naszych zębów do stanu idealnego poprzez wybielanie zębów, eliminowanie kamienia nazębnego, lakowanie stałych zębów, uzupełnianie ubytków szkliwa, laserowe korygowanie dziur. Wszystko po to by stan naszych zębów był na jak najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Problemy układu rodnego kobiety: nadżerki i infekcje pochwy

Układ rodny kobiety jest najbardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Kobieta może się ich nabawić poprzez nie zachowanie higieny, częste zmiany partnerów seksualnych lub niewłaściwe leki hormonalne. Najczęstszą zmianą jaka jest wykrywana podczas przeprowadzanych badań ginekologicznych jest nadżerka. Jest to swojego rodzaju ranka, która powstaje w skutek różnego rodzaju infekcji […]