Nerwica a ból głowy

Z najnowszych badań wynika, że jednym z najczęściej występujących objawów nerwicy u większości pacjentów są nawracające bóle głowy. Otóż z opinii wielu z nich nie są one zbyt intensywne, ale utrzymują się przez długi okres czasu. Na ogół też bardzo trudno jest je pokonać za pomocą tabletek przeciwbólowych. Zdaniem wielu ekspertów wynika to głównie z faktu, że w przypadku nerwicy należy walczyć z jej przyczynami, nie zaś z objawami. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że ból głowy występujący u osób cierpiących na zespół nerwicowy w dużym stopniu utrudnia ich normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Bardzo często też występują one równolegle z nudnościami oraz zawrotami głowy. Nie ulega zatem wątpliwości, że podjęcie szybkiej terapii jest konieczne.

Okres napięcia i powracający ból

Nie ulega żadnej wątpliwości, że osoby cierpiące na zespól nerwicowy cierpią na tępy ból głowy, który na ogół powraca nawet każdego dnia. Należy zdawać sobie jednak sprawę z faktu, że ich przyczyny należy upatrywać się często na podłoży psychicznym pacjenta. Zdaniem wielu psychologów bowiem, żyjemy w czasach ciągłego stresu, lęku oraz napięcia.

Nie bez powodu zatem tak wielu pacjentów zapada na choroby związane z poczuciem niepewności i osamotnienia. Przyjmowanie leków przeciwbólowych w przypadku osób z nerwicą jest zatem mało skuteczne. Z reguły wymagają oni długotrwałych terapii u psychoterapeutów, którzy pomagają im pokonywać swoje leki i uczą się ich od nowa funkcjonowania w społeczeństwie.

Jak radzić sobie z bólami nerwicowymi głowy?

Zdaniem wielu specjalistów powracające, nerwicowe bóle są na ogół trudne do pokonania. Należy również pamiętać, że tabletki przeciwbólowe na ogół działają szybko, ale bardzo krótko. Pacjenci cierpiący na nerwicę skarżą się na ból głowy niemal każdego dnia. Z tego względu głównie bardzo ważne jest usuwanie ich przyczyn, nie zaś objawów.

Warto jednak pamiętać, ze w tymczasowym uśmierzaniu bólów głowy pomogą nam zimne okłady, masaże skroni i karku oraz herbaty ziołowe o działaniu odprężającym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

To zabija Polaków, czyli wysoki cholesterol

Różne problemy zdrowotne chodzą po ludziach. Dolegliwości różnią się od siebie stopniem zaawansowania i problemami jakie wywołują. Choroby możemy podzielić na takie, które od razu dają o sobie znać oraz na takie, które nie dają o sobie znać od razu tylko ujawniają się dopiero później. Z tymi drugimi dużo trudniej […]