Działanie globulek dopochwowych u kobiet

Globulki dopochwowe to jedne z najczęściej przepisywanych leków na choroby oraz infekcje miejsc intymnych. Środek najbardziej skuteczny w przypadku kobiet z nawracającymi infekcjami. Niektóre z nas odstrasza aplikacja globulek dopochwowych, jednak dzisiejsze możliwości produkcji leków sprawiają, że stosowanie tego preparatu jest komfortowe, a co najważniejsze najbardziej skuteczne ze wszystkich dostępnych na rynku leków przeznaczonych dla okolic intymnych.

Wiele rodzajów globulek stosowanych są również w celach antykoncepcji. Inne ich przeznaczenie to również leczenie grzybicy pochwy. Rozpoznanie tej infekcji jest dość trudne, gdyż choroba zaczyna się niepozornie, od uczucia swędzenia w trakcie kąpieli, aż po zmiany skórne. Walka z grzybicą pochwy jest także męcząca, dlatego ginekolog stawiający receptę, wybiera leki przede wszystkim skuteczne. Do takich należą globulki dopochwowe trafiające w samo źródło powstawania choroby. Istnieją jednak ograniczenia podczas stosowania tych leków to menstruacja oraz ciąża.

Z kolei doustne środki posiadają działanie uboczne w postaci nudności oraz innych problemów z żołądkiem. Działanie globulek dopochwowych jest użytecznym także w przypadku odczuwania suchości pochwy. Sięgnięcie po globulki, spowoduje przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz kwaśnego odczynu pH, które niszczą czynniki bakteriotwórcze. Wskazanym jest, aby nie ignorować pierwszych objawów suchości w pochwie, gdyż może to doprowadzić do poważniejszych stanów zapalnych.

Równie nieprzyjemną, jednak daleko bardziej idąca w skutkach jest choroba potocznie nazywana nadżerką. Jej konsekwencją może być nawet zachorowanie na raka szyjki macicy, jednak we wczesnym stadium nadżerka jest w pełni wyleczalna. Globulki przepisywane przeciwko nadżerce, mają znacznie większe działanie niż te, przeznaczone do poprawienia stanu nawilżenia pochwy. W składzie takich leków  znajdują się składniki o charakterze przeciwbakteryjnym. Korzystnym faktem stosowania globulek jest to, że nie działają one na niezarażone infekcją tkanki.

Więcej informacji o globulkach Albothyl na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Probiotyk pomagający w trawieniu

Problemy trawienne są współcześnie bardzo powszechne. Wynikają one z wielu różnych przyczyn. Często źle trawimy na skutek stresu, który powoduje skurcze narządów układu pokarmowego. Przyczyną dolegliwości trawiennych może tez być jedzenie w pośpiechu, nieregularnie czy przejadanie się. Również spożywanie potraw tłustych czy mocno słodzonych bądź konserwowanych może mieć negatywny wpływ […]