Domowe sposoby na zapalenie pochwy

Swędzenie, pieczenie okolic dróg intymnych to dolegliwości, które naprawdę mogą wywołać spory dyskomfort. Nie zawsze winna takiemu stanowi jest infekcja. Niekiedy może być ona wywołana niewłaściwą bielizną czy alergią na jakiś kosmetyk.

W takich wypadkach pomocne mogą być domowe sposoby. Jednak w przypadku gdy podejrzewamy, że zapalenie pochwy może mieć przyczynę bakteryjną lub grzybiczą to bez wizyty u ginekologa się nie obędzie. Jeśli chodzi o domowe sposoby, głownie o profilaktykę stosowaną przykładowo tuż po kuracji antybiotykowej czy środki zaradcze przy niewielkim swędzeniu to z pomocą mogą przyjść właściwi dobrane kosmetyki. Bardzo często to właśnie kosmetyki są źródłem pieczenia i swędzenia, ponieważ wywołują one podrażnienia i alergie. Szkopuł polega więc na tym, aby znaleźć kosmetyk idealny dla siebie. Najlepiej używać jest kosmetyków, płynów, żeli, które mają stosunkowo niskie pH lub też pH zbliżone do tego, jakie znajduje się w pochwie.

Bardzo często dobór odpowiedniego kosmetyku odbywa się na zasadzie prób i błędów. Bardzo ważne jest także sposób w jaki się podmywamy. Po pierwsze powinno się pamiętać o właściwym kierunki. Zawsze należy myć się w kierunku od warg sromowych do odbytu, nigdy odwrotnie. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo możemy przenieść bakterie. Nie powinno się także do podmywania używać gąbek ani myjek. Bardzo często są one siedliskiem bakterii i grzybów, które jak wiadomo lubią wilgoć i bardzo dobrze się w tych warunkach namnażają i rozwijają. Więcej na stronie http://www.albothyl.pl/pytania/64.html

W związku z tym o wiele lepiej jest stosować jednorazowe ręczniki. W profilaktyce bardzo pomocne mogą być także wszelkie produkty, które wspomagają budowę flory bakteryjnej. Mowa tu o wszelkiego rodzaju maślankach, kefirach czy jogurtach. Oczywiście powinny one być przyjmowane doustnie. Odradza się aplikowanie ich w okolice pochwy, ponieważ ich szczepy bakterii są inne od tych, jakie znajdują się w pochwie i można doprowadzić jeszcze do zaognienia infekcji. Jeśli objawy zaś utrzymują się lub zaogniają to koniecznie należy zgłosić się do ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Leczenie globulkami dopochowymi chorób intymnych kobiet

Do ginekologa powinno się chodzić regularnie co pół roku, aby sprawdzić stan swojej pochwy. Nie zawsze bowiem różnego rodzaju niepokojące zmiany chorobowe objawiają się bólem. Często zatem możemy chorować, a nawet o tym nie wiedzieć. Wiadomo zaś, że im wcześniej wykrywa się chorobę, tym szybciej i skuteczniej można ją wyleczyć. […]