Depilacja laserowa – popularna forma usunięcia niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszą formą usuwania owłosienia. Celem zabiegu jest pozbycie się włosków wraz z cebulkami na zawsze, tak by włosy już nigdy w zamierzonym miejscu nie odrastały. Depilacja laserowa daje bardzo dobre efekty. Po niej będziemy mieć gładkie ciało, a bolesne depilacje woskiem czy depilatorem odejdą w zapomnienie.

Jak wspomniałem, depilacja (artykuł dotyczy depilacji we Wrocławiu ale dotyczy to też innych miast) daje skuteczny efekt wtedy tylko, gdy lekarz dobierze odpowiednią moc promieni laserowych w czasie zabiegu oraz wtedy, gdy włosy będą stosownie ciemne i grube, aby tę dawkę zaabsorbować. Istotny jest barwnik włosa, tak zwana melanina. To od niej uzależniona jest skuteczność usunięcia owłosienia. Włos powinien być czarny i lub brązowy. Istotnym czynnikiem jest również miejsce depilowania oraz grubość włosów. Gruby włos ma więcej barwnika, co za tym idzie, łatwiej jest się go pozbyć. Najlepsze okolice do depilacji to miejsce bikini, łydki i pachy.

Efekty uzyskane w tym obszarze oscylują w granicach 90%. Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosków, potrzeba jest około od trzech do pięciu zabiegów. Powtarzanie zabiegów zależy od cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie rozwijają się jednakowo. Usunąć zaś można tyko te, które są w fazie wzrostu. Tak zwane „uśpione cebulki” nie zaabsorbują odpowiedniej ilości promieniowania, niemal pewny jest ich późniejszy ponowny wzrost. Aby zniszczyć wszystkie niepożądane włoski wymagana jest seria zabiegów w odstępie czasowym od czterech do dwunastu tygodni. Szacuje się, że już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosków. Niestety depilacja laserem Lightsheer Duet nie daje skutecznych efektów w przypadku osób posiadających siwe, rude i jasne blond włosy. Laser, jak już wspomniano, działa na ciemną barwę. Skóra poddawana zabiegowi powinna być czysta oraz odpowiednio nawilżona w przypadku jej suchości. Sam zabieg nie jest aż tak bolesny, jednakże podczas jego trwania odczuwa się kłucia o różnym nasileniu. Dolegliwości bólowe zależeć będą od miejsca depilowanej okolicy i indywidualnej wrażliwości na ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Nowoczesna depilacja laserowa nóg sprawdza się!

Ładne, zadbane nogi to marzenie wielu kobiet, ale i płci przeciwnej. Piękne kobiece nogi potrafią przyprawić mężczyzn o szybsze bicie serca. Nic dziwnego, że wśród pań tak rozpowszechniona jest depilacja nóg. Usuwanie owłosienia z ciała ma swoje korzenie w czasach starożytnych. Brak owłosienia pozwala lepiej wyeksponować gładką skórę, zarysowane mięśnie […]
doskonała cera