Czym zwalczać cholesterol LDL?

Prawidłowa dieta w większości przypadków u Polaków nie istnieje. Nasza kuchnia jest pełna ciężkich i przede wszystkim tłustych potraw, które obfitują w cholesterol LDL. A ten może skutecznie sprawić, że będziemy mieli problemy z leczeniem schorzeń serca w późnym wieku. Z czego składa się cholesterol LDL, zwany złym cholesterolem, oraz jak można zadbać o jego usunięcie z naszego organizmu?

Co to właściwie jest cholesterol?

Wszelakie tłuszcze, czy to zwierzęcego pochodzenia, czy też roślinnego, zawierają w sobie pewien procent cholesterolu. Znaczną jego część produkuje nasze ciało, lecz dalej musi ono posiadać składniki do pracy.

Sam cholesterol LDL czy też HDL odpowiada za wiele czynności związanych z naszym życiem. Reguluje pracę komórek ciała, a także bierze udział w produkcji witaminy B ze słońca. Jednak niezachowanie proporcji w naszym ciele może sprawić, że cholesterol LDL zacznie dominować. To może przyczynić się do zawężania ścianek naczyń krwionośnych, a w efekcie – zawału serca albo miażdżycy.

Co wpływa na cholesterol LDL?

Spożywanie dużych ilości potraw na bazie mięsa czerwonego albo pieczywa białego przyczynia się do podnoszenia poziomu cholesterolu LDL w naszym organizmie. Wszelkie tłuszcze zwierzęce zawierają jego pewien procent.

Dlatego też tak ważne jest zmienienie przyzwyczajeń dietetycznych z mięsnych na bardziej warzywne. Dzięki temu będzie możliwość przywrócenia poziomu cholesterolu HDL w naszej krwi. Dlatego spożywanie potraw robionych na oleju roślinnym, a zwłaszcza bez oleju, powinno korzystnie wpłynąć na stan naszego poziomu cholesterolu.

Oprócz tego przede wszystkim bardzo ważny jest ruch fizyczny. Bez niego nie będzie możliwości skutecznego usunięcia cholesterolu LDL z naszego organizmu. Wszelkie sporty wysiłkowe sprawią, że nasze zdrowie będzie się poprawiać z dnia na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Skąd się biorą wzdęcia i jak sobie z nimi poradzić?

Wzdęcia są dość nieprzyjemne, ale przede wszystkim wstydliwe. Powodują one, iż nie czujemy się swobodnie we własnym ciele. Niestety, wzdęcia są, w większości przypadków, spowodowane przez nasze własne zaniedbania, a także niezdrowy i szybki tryb życia. Warto jednak zrobić wszystko, by je wyeliminować z naszego życia. Ale jak to zrobić, […]