Czym są implanty zębowe?

Czym tak właściwie są implanty zębowe i ile one kosztują? Implanty dentystyczne to nic innego, jak tytanowe śruby, które zastępują pacjentom brakujący korzeń zęba. Do produkcji implantów wykorzystuje się tytan, natomiast ich powierzchnia jest modyfikowana w taki sposób by przypominała ludzki kolagen. Organizm człowieka nie ma problemów z tolerancją implantów. Implanty śmiało można polecić pacjentom, którym brakuje pojedynczych zębów.

Samo wszczepienie implantów jest procesem kilkuetapowym. Należy przypomnieć, że implant to nie jest gotowy ząb lecz tytanowa śruba, którą się wszczepia, a następnie za pomocą specjalnego łącznika mocuje się koronę. Dlaczego wykonuje się je z tytanu? Ponieważ tytan to metal obojętny dla organizmu człowieka oraz nie ma wpływy na zdrowie. Wiele osób pyta także o cenę oraz o to czy sam zabieg jest bolesny. Samo zamontowanie implantu jest bolesne lecz przy odpowiednio dobranym znieczuleniu pacjent praktycznie nic nie czuje prócz lekkiego dyskomfortu. Sam montaż implantów nie wywołuje niepożądanych efektów takich jak zapalenie czy infekcje. Jak z ceną? Ceny są naprawdę różne i zależna głównie od tego, gdzie wykonujemy zabieg, na jaki rodzaj implantów się decydujemy, ale należy liczyć się z wydatkiem rzędu 2000 zł. Drogo czy tanio? Wszystko zależy od punktu widzenia pacjenta, czasami lepiej wydać raz większą kwotę i mieć spokój niż odwiedzać regularnie co jakiś czas stomatologa w celu naprawy ubytków uzębienia.

Podsumowując implanty to większy lecz jednorazowy wydatek. Jeśli chodzi o zdrowie, uzębienie to naprawdę nie ma co oszczędzać. Nie dość, że implanty nie są szkodliwe to dodatkowo jest to inwestycja długoterminowa, której z pewnością nie będziemy żałować. Najlepiej odwiedzić dentystę i zasięgnąć porady. Łódzki gabinet stomatologiczny Laserdent specjalizuje się w protetyce oraz zna się na rzeczy. Najlepiej odwiedzić ich stronę internetową znajdująca się pod adresem: laserdent.com.pl i poczytać na temat protetyki jak i implantów zębowych. Czasem warto zdać się na opinię fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Czy rozstępy można usunąć laserem?

Laserowa metoda usuwania rozstępów jest bardzo polecana wszystkim kobietom, które mają kompleksy związane właśnie z rozstępami i niedoskonałym ciałem. Wiadomo, że rozstępy najczęściej na kobiecym ciele pojawiają się po ciąży, ale można sobie z nimi skutecznie poradzić, wystarczy udać się do specjalistycznego gabinetu medycznego, gdzie specjaliści popracują nad ciałem kobiecym, […]