Czym różnią się pasty wybielające zęby od stomatologa od tych z internetu?

Możliwość pielęgnacji jamy ustnej w warunkach domowych dają nowoczesne metody wybielania zębów. Produkty stworzone do tego typu działań wykorzystywane są również przez dentystów, którzy w swoich gabinetach formują specjalną formę dentystyczną dla pacjenta. W przypadku pasty wybielającej, jej działanie jest widoczne po szczotkowaniu, a jej głównym zadaniem jest usuwanie przebarwień powstałych na zębach. Oprócz samego wybielania zębów pasta charakteryzuje się tymi samymi właściwościami jakie posiadają zwykłe pasty do zębów – zapobiega i zwalcza próchnice, kamień nazębny, są przyjazne szkliwu i nie rysują zębów.

Przebarwienia na zębach powstają spowodowane konsumpcją produktów spożywczych takich jak kawa, herbata, paleniem papierosów lub wiekiem.

Metoda wybielania zębów pastą ścierną posiada bardzo mało działań ubocznych, aczkolwiek u niektórych osób po przeprowadzonej terapii może wystąpić odczucie podrażnienia na zębach. Nie jest to kłopotliwe, ponieważ można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor.

Czy pasta uszkodzi szkliwo?

Pasta wybielająca, pozbywając się przebarwień, nie ściera powierzchni zęba, zwalczając bakterie, odświeżając oddech i wzmacniając przy tym szkliwo zęba i chroni przed próchnicą.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Pierwsze efekty stosowania pasta wybielająca zęby widoczne są po około 2-4 tygodniach, a do ich osiągnięcia wystarczy 2 razy dziennie stosować pastę wybielającą przez około 2 minuty.  Odbarwienia nie znikają od razu, a są stale wybielane. Efekt wybielania zębów może być widoczny już po kilkunastu sesjach lub tygodniach, a wszystko zależy od tego czy stosowało się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi, stanu uzębienia oraz sposobu wybielania.

Czy zabieg wybielania trzeba powtarzać?

W celu utrzymania efektu wybielania zaleca się przeprowadzanie raz w roku delikatnego wybielania. Osoby które wybielały swoje żeby u dentysty mogą wykorzystywać pastę w celu podtrzymania efektu osiągniętego dzięki kuracji, co zapewni zdrowe i białe żeby przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Opieka dentystyczna w XXI wieku

Dostępność do specjalistów okazuje się być czynnikiem niewystarczającym do zmiany naszych przekonań. Niestety dentyści w dalszym ciągu są specjalizacją lekarska, która spotyka się z niechęcią społeczną. Nasz partner,  opowie dzisiaj, co powoduje te problemy. Czym to jest spowodowane? Przekonaniem o bólu, dyskomforcie, czy też wysokim kosztom związanym z leczeniem naszych […]