Czy lepszy będzie elektryczny wózek inwalidzki, czy też wózek ręczny?

Wózki inwalidzkie potrafią być wielką ulgą dla każdej osoby sparaliżowanej, mającej problemy z poruszaniem się albo cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Pozwalają one na zachowanie mobilności pomimo problemów ze zdrowiem. Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów wózków inwalidzkich. My jednak skoncentrujemy się na dwóch podstawowych różnicach, jakie występują między wózkami inwalidzkimi ręcznymi a elektrycznymi wózkami dla inwalidów.

Wózki inwalidzkie ręczne

Są one przystosowane do poruszania się osoby chorej przy pomocy pracy własnych rąk albo przy pomocy osoby towarzyszącej. Dla niektórych niepełnosprawnych będzie to niewątpliwie zaleta w postaci możliwości aktywnego poruszania się i czerpania siły fizycznej.

Natomiast osoby o stwardnieniu rozsianym będą potrzebowały pomocy osoby postronnej do pchania ich wózka inwalidzkiego. Natomiast tego rodzaju >wózki inwalidzkie są bardzo wygodne przy poruszaniu się po budynkach nieprzystosowanych pod niepełnosprawnych. Wnoszenie osoby na elektrycznym wózku inwalidzkim byłoby zdecydowanie wyzwaniem dla opiekuna.

Elektryczne wózki inwalidzkie

Są one niczym innym jak przystosowanym w silnik elektryczny, kierowanie oraz akumulator wózkiem inwalidzkim.

Elektryczne wózki inwalidzkie pozwalają osobom o znacznym ograniczeniom ruchowym na zapewnienie sobie mobilności. Akumulatory pozwalają na swobodne przemieszczanie się przez wiele godzin oraz kilometrów oraz można ładować je z gniazdka kontaktowego w mieszkaniu. Również sterowanie pozwala na poruszanie się przy pomocy jednej ręki, co docenią osoby cierpiące na paraliż jednej z części ciała.

Wadą natomiast jest ich ciężar, który nie pozwala na pokonywanie przy pomocy osób postronnych schodów. Również niektóre windy nie pozwolą na transport, jeśli przekroczymy wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Problemy z odleżynami? Materace i poduszki przeciwodleżynowe pomogą

Z pewnością nie wszyscy posiadamy zbyt dużą wiedzą na temat medycznych artykułów ortopedycznych, których używa się w szpitalach, sanatoriach, a także domach, gdzie leżą chorzy. Niestety niektóre choroby nie pozwalają już na to, aby wstać z łóżka i pójść po prostu przed siebie i wykonywać swoje obowiązki. W przypadku wielu […]