Amol na przeziębienie – jak stosować?

Amol znajdziemy niemal w każdej domowej apteczce. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to produkt niezwykle skuteczny w walce z wieloma różnego rodzaju dolegliwościami. Jak się okazuje, Amol może przynieść ulgę w walce z objawami przeziębienia. Zanim jednak sięgniemy po tego rodzaju produkt, warto poznać jego działanie i dowiedzieć się, w jaki sposób można go stosować w przypadku przeziębienia.

Jak działa Amol?

Amol jest produktem o wszechstronnym działaniu, za co odpowiada jego wyjątkowy skład. Znajdziemy w nim mnóstwo dobroczynnych olejków eterycznych. W skład Amolu wchodzą między innymi: olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, olejek goździkowy, olejek cynamonowy, a także olejek cytrynowy. Ponadto, specyfik ten zawiera mentol. Warto mieć również świadomość tego, że Amol jest produktem na bazie alkoholu. Znajdziemy w nim 96% etanolu. Dzięki Amolowi można zniwelować uczucie świądu oraz bólu. Specyfik ten może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Dzięki niezwykle atrakcyjnemu zapachowi, korzystanie z Amolu to dla zdecydowanej większości osób prawdziwa przyjemność. Z Amolu możemy korzystać nawet wtedy, gdy nie przepadamy za jego charakterystycznym zapachem. Na szczęście, stosunkowo szybko się on ulatnia.

Jak stosować Amol podczas przeziębienia?

Amol może być stosowany podczas przeziębienia zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W przebiegu przeziębienia nierzadko towarzyszą nam bóle mięśniowe, a także uciążliwe migreny. Amol wcierany w obolałe miejsce pomaga usprawnić przepływ krwi oraz uśmierzyć odczuwany dyskomfort. W przypadku walki z przeziębieniem, Amol można zastosować także wewnętrznie. Olejki w nim zawarte charakteryzują się bowiem działaniem przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. Jeżeli zamierzamy stosować Amol wewnętrznie, musimy pamiętać o właściwej dawce. Najlepiej dodać do połowy szklanki wody około 15 kropel specyfiku. Dobrym rozwiązaniem będzie także dodanie Amolu do gorącej herbaty. Taka mikstura bardzo często działa rozgrzewająco, co jest niezwykle przydatne w kontekście walki z przeziębieniem. Aby móc się cieszyć właściwościami Amolu (który kupić można na https://liki24.pl/search/amol/), należy pamiętać o systematyczności. Amol do stosowania zewnętrznego możemy wykorzystywać niemal bez ograniczeń. Jeśli jednak stosujemy ten specyfik wewnętrznie, nie przekraczajmy ilości 15 kropel trzy razy dziennie. Chodzi bowiem o to, aby terapia była nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna. Przed zastosowaniem wewnętrznym Amolu należy upewnić się co do tego, że nie cierpimy na jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania olejków w nim zawartych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne - 2 w 1

Osoby noszące na co dzień okulary, bardzo często mają problem latem. Wówczas mocno przygrzewa słońce i trudno jest poruszać się bez odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Jak można poradzić sobie w takiej sytuacji? Oczywiście najlepiej nie stosować żadnych półśrodków, jak przykładowo zakładanie okularów przeciwsłonecznych, na zwykłe. Zamiast tego można natomiast skorzystać z […]
Okulary przeciwsłoneczne z korekcją