Jak wzmocnić kruche i łamliwe paznokcie? – naturalne sposoby

Wiele czynników ma wpływ na to, iż kondycja paznokci staje się znacznie słabsza. Problemem w tym zakresie może być nadmierne stosowanie chemikaliów bezpośrednio na płytkę paznokcia, czyli między innymi zmywaczy do paznokci. Podczas codziennych porządków paznokcie również stykają się z detergentami, z płynem do mycia naczyń, są narażone na długie przebywanie w wodzie. Jednak zdecydowanie najbardziej negatywny wpływ na kondycję paznokci, ma uboga dieta. Szczególnie gdy jest ona uboga w wapń, paznokcie stają się bardziej łamliwe i kruche.

Jak w domowych warunkach poprawić kondycję paznokci?

Znaczące zmiany w kondycji paznokci, można wprowadzić dzięki domowym sposobom. Ważne jest między innymi nawilżanie dłoni. W tym celu warto zakupić krem bogaty w olejki, masło shea bądź też wyciąg z aloesu. Na rynku dostępne są również oliwki oraz odżywki, które można aplikować bezpośrednio na płytkę paznokcia, odżywiając ją. Bardzo popularnym środkiem pielęgnacyjnym na paznokcie, jest olejek rycynowy. To tani produkt, który można nabyć za kilka złotych. Jego regularne wcieranie w paznokcie, odżywia je i sprawia, że również skórki prezentują się zdecydowanie lepiej.
Środkiem pomagającym w pielęgnacji paznokci, jest również siemię lniane. Można spożywać je w formie naparu, ale można także przygotować z niego swego rodzaju maseczkę. Wówczas dwie łyżki siemienia lnianego należy zalać odpowiednią ilością gorącej wody, około pół litra. Gdy siemię lniane się zaparzy, wówczas przez około 20 minut należy trzymać w nim swoje paznokcie. Taka kuracja je wzmacnia oraz odżywia.

Również z czosnku można przygotować miksturę na paznokcie, rozgniatając ząbek i mieszając go z łyżeczką oliwy z oliwek. Kilka minut powstałą papkę należy wcierać w paznokcie, a następnie wszystko zmyć z nich wodą.

Najważniejsza jest jednak bez wątpienia dieta. Warto uzupełnić ją przede wszystkim w produkty, które zawierają spore ilości witamin z grupy B. Witamina ta jest obecna między innymi w bananach, kalafiorze czy też orzechach ziemnych. Utrzymywanie odpowiedniej diety jednak nie zawsze jest łatwe, chociażby ze względu na obecne tempo życia. Sposobem na uzupełnienie codziennej diety o niezbędne substancje, jest natomiast suplementacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Modelowanie sylwetki jako sposób na redukcją tłuszczu

Modelowanie sylwetki polega na usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, w których nie można tego zrobić skutecznie za pomocą diety i ćwiczeń. Spalanie tłuszczu za pomocą ćwiczeń wykonywanych na daną partię ciała nie sprawia, że organizm zacznie spalać tłuszcz właśnie w tym miejscu, lecz sam decyduje, w których […]