Nowoczesna depilacja laserowa nóg sprawdza się!

Ładne, zadbane nogi to marzenie wielu kobiet, ale i płci przeciwnej. Piękne kobiece nogi potrafią przyprawić mężczyzn o szybsze bicie serca. Nic dziwnego, że wśród pań tak rozpowszechniona jest depilacja nóg.

Usuwanie owłosienia z ciała ma swoje korzenie w czasach starożytnych. Brak owłosienia pozwala lepiej wyeksponować gładką skórę, zarysowane mięśnie itp. Z powyższych względów depilacja ciała jest też popularna wśród kulturystów, ale i kolarzy. W przypadku tych ostatnich depilacja nóg ma na celu zmniejszenie oporów powietrza w nieznacznym stopniu oraz jest wykonywania ze względów estetycznych.

Nogi można depilować na kilka sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest depilacja nóg za pomocą wosku. Nogi smaruje się rozgrzanym woskiem i nakłada na nie paski wykonane z wytrzymałej włókniny (flizeliny). Po zastygnięciu wosku, szybkie szarpnięcie paskiem powoduje odklejenie wosku od skóry wraz z przywartymi do niego włoskami. Jest do dość bolesne, ale metoda jest niezwykle szybka i efektywna. Co więcej, w handlu dostępne są paski do depilacji z już nałożonym woskiem, który wystarczy rozgrzać ciepłem dłoni i tarciem. Paski takie ułatwiają depilację we własnym zakresie.

Kolejną, bardzo rozpowszechnioną metodą depilacji nóg jest stosowanie elektrycznych depilatorów. Depilatory posiadają obrotowe głowice w formie walca z pęsetkami lub tarczkami. Przesuwanie uruchomionej głowicy depilatora po powierzchni skóry powoduje wyrywanie włosków. Niektóre depilatory tego typu posiadają specjalne nakładki chłodzące, które dość znacznie redukują ból podczas depilacji. Depilatory elektryczne, choć wygodne, czasami nie potrafią sobie poradzić z najmniejszymi włoskami.
Opis i oferta salonu znajdującego się pod adresem Kochanowskiego 5, 60-844 Poznań znajduje się na wspomnianej wyżej witrynie.

Najmniej bolesnymi metodami depilacji jest stosowanie maszynek do golenia lub specjalnych kremów rozmiękczających włoski. W pierwszym przypadku efekt jest natychmiastowy, choć golenie nóg musi być powtarzane dość często. Kremy do depilacji również działają szybko, powodują dość głębokie rozmiękczenie włosków, więc efekt utrzymuje się nieco dłużej. Wadą jest niezbyt przyjemny zapach skóry tuż po depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Co trzeba wiedzieć o migrenie

Migrena to choroba, która dotyka w naszym kraju bardzo wiele osób. Część osób, które nigdy nie zetknęły się z osobami chorującymi na migrenę uważa, że migrena to po prostu zwyczajny ból głowy. Tak jednak nie jest. Migrena jest chorobą, która powoduje niezwykle silny ból. Ból ten jest tak silny, że […]